Historie //

21.03.2014 12 ZASTAVENÍ JARA Kapitola 3 CADDY

Jednou jsem jezdil s partou lidí ze školy Svítání, kde jsem byl na civilce, stopem po Francii. Najednou jsme se ocitli v Andoře.

Večer jsme se strašně zmastili v Andora la Vella s jedním Francouzem, kterej se k nám náhodně připojil, a pak jsme tam v noci úplně zhulený běhali po golfovým hřišti, kde válela strašná spousta žlutejch golfovejch míčků. Chechtali jsme se, zmateně jsme gestikulovali na Frantíka a svět byl krásný místo.

Měl jsem těch golfových míčků plný kapsy a pak následně ráno plnej batoh. Domů jsem přivez asi čtyři a nakonec mi zbyl jeden, kterej se při stěhování ztratil, a já ho po strašně dlouhý době našel. Ležel na dně papírový krabice v jiný papírový krabičce, kde mám různý fotky, talismany a památky na různý dobrodružství.

Ve chvíli, kdy jsem ho našel, mě to napadlo a už jsem to nepustil.

Co?

No to, o čem bude píseň Caddy.

Jestli si někdo myslí, že to je vo tom, jak zhulenej běhám po golfovým hřišti, tak je vedle, ale pravda je ta, že kdyby se to nestalo, tak by asi tahle písnička vypadala jinak. Možná že by všechno vypadalo jinak. Každopádně si tam každej může najít ty svý vlastní neviditelný vlákna. To je svoboda, kterou preferuju nejvíc ze všeho.

Nejlepší na tom večírku bylo to, jak nám ten Francouz ráno podal důležitě všem ruku a zmizel. Měli jsme z toho tenkrát trochu srandu. Teď mi to přijde, že to od něj bylo fakt hezký. Absolutně si nevybavuju jeho tvář. Pamatuju si jen tu situaci. Takhle to mám často.

U této písně se asi nejvíce projevilo, jak se nějaká písnička může změnit od chvíle, kdy mě napadne „něco“, a pak z toho vznikne díky celý Vypsaný fixe „tohle“.

Základem všeho byla tenká kytara, která je ve sloce. Na tohle jsem pak doma nabalil celou melodii s textem. Bylo to takový pomalý a smutný. Kapela to následně úplně předělala. Pítrs do toho začal hrát svižnej psychojungleovej rytmus a Mejn se na něj hned přilepil. Najednou z toho byla vypalovačka – yes! Hudba korespondovala s dlouhým odpalem profesionálního golfisty. Ondra Ježek dohrál prastarý klávesy, který vybral ze změti kláves, který se v Jámoru povalujou.

V nahrávce je hodně zajímavej xylofon.

Ten xylofon tam nahrál Petr Marek z kapely Midi lidi. Tenhle člověk se totiž celej tejden našeho nahrávání pohyboval ve studiu a chodil s náma na obědy. Potřeboval totiž dotáhnout nějaký záležitosti s Ondřejem, a tak prostě musel trochu „přetrpět“ situaci, že už jsme tam i my. Většinou si dal k obědu kachnu a já si vždycky říkal, že rychlost jeho metabolismu koresponduje s rychlostí jeho myšlenek.

No a tak nějak bych řek, že i hraje.

Ale systém v tom je.

To, že by mohl zahostovat, navrhl Ježek. Petr Pítrsovi venku před studiem sdělil, že se před náma stydí. Připadalo nám, že rozhodně stydlivej typ není, ale rozuměl jsem mu, jak to asi má a myslí, a tak jsme ho nějak zvlášť nepřemlouvali.

„Von něco doma nahraje,“

šklebil se Ondra Ježek za pultem.

No a taky doma nakonec něco nahrál. Akorát já jsem si celou dobu myslel, že jsme mluvili úplně o jiný písni, takže pak, když mi Ondra říkal, že to tam je, jsem to hledal jinde. Myslím, že to je situace, která je pro leadera Midi lidi tou největší odměnou.

Poslouchám jinou píseň a za zahostování považuju svůj vlastní nevypnutej skřek z pracovního zpěvu. To jsme ho asi fakt nějak srali, že předved tohle. Volám Ondřejovi a ptám se na ten šílenej příspěvek.

„Ty vole to tam zůstalo po tobě. Nahrál to do Caddyho.“

Něco zoufale blábolím, abych nevypadal jako úplnej idiot, a pak pokládám telefon. Za chvíli přichází mix. Xylofonová vyhrávka je fakt super. Nejdřív jsem to vnímal bláznivej odpal do tmy, ale pak jsem to postupně odkryl a došlo mi, že to je ta chvíle, kdy se ten žlutej míček dokutálel do jamky.

Počet stažení 0014691

Ahoj lidi!

Tady je pro Vás ke stažení naše EP Čtyři slunce, které jsme vydali ke stejnojmennému filmu Bohdana Slámy. Je na něm pět songů, jeden zvláštní bonus a dialogy, který uváděj jednotlivý písně.

Co s tím můžete udělat?

  1. nedělat nic,
  2. stáhnout si EP a poslouchat,
  3. stáhnout si EP, poslouchat ho a odměnit nás jakoukoliv částkou v rozmezí koruna až nekonečno korun na účet 2107698153/0800,
  4. objednat si EP v našem e-shopu.

V době probíhající diskuze a polemiky mezi piráty a nepiráty prohlašujeme toto:

Když si to někdo stáhne a nedá nám nic, nevadí, ale plácat po zádech ho za to nebudeme. Když nám někdo něco pošle, potěší nás to a dotyčný jedinec tímto projeví svůj charakter a zároveň respekt k naší partě. Američané říkají: vote by wallet. Volně přeloženo: zaplatím za to, co se mi zdá dobrý.:)

Celou desku jsme nahráli za peníze, které jste nám dali za naše předešlá alba (Klenot, VFRFP, Detaily). Náš label jsme my čtyři a ředitel. Vaše peníze jdou do naší hudby, a to je podle nás čistej model. Doufáme, že je pořád trvale udržitelnej.

Děkujeme všem, co se rozhodnout za desku zaplatit. Mužete přispět kartou, převodem z účtu nebo elektronickým bankovnictvím. Poplatky za převody jsou únosné. Zaplatit lze také pomocí SMS. Je to asi nejpohodlnější, ale o zaslanou částku se musíme dělit s operátory.

Záleží jenom na Vás, co uděláte.:)

VF

Ahoj lidi!

Tady je naše deska. Každej si tu desku může stáhnout, poslechnout a pak se rozhodnout, zda si něco zasloužíme. Pak může poslat libovolnou částku přímo na náš účet. Je to pro nás nejlepší podpora a všechny takhle poslaný peníze jdou za náma nejen na další desku Vypsaný fiXy, ale i na další projekty, který mají smysl. Nesmírně si vážíme každýho, kdo takto učiní, protože to udělá, i když nemusí.

Díky vám se to dá. DÁ SE TO DÁT!

DĚKUJEME MÁRDI, PÍTRS, MEJLA

stáhnout cd + texty koupit v našem e-shopu
stáhnout cd + texty
mp3 105 mb flac 491 mb

Ahoj lidi! Vítáme vás!

Jste tady a můžete si úplně v klidu stáhnout naši novou desku i s bookletem.
Zkuste to ještě malou chvíli vydržet a přečíst si pár následujících řádků.
Nejdřív bychom Vám chtěli poděkovat.

Za co?

Děkujeme Vám za Váš zájem o naší partu!
Jsme rádi, že Vám opět můžeme po třech letech něco novýho nabídnout.
Byla to fuška a dalo nám to zabrat. Mentálně, fyzicky a samozřejmě i finančně.
Nahrávka trvá 42 minut a 24 vteřin.
Stažená je za pár chvil. Ale ještě chvilku počkejte..

Každej z Vás má opět čtyři možnosti. Buď stáhnout a poslouchat nebo stáhnout a poslat dle svého uvážení libovolnou částku na náš účet a poslouchat nebo stáhnout, poslouchat a pak případně poslat libovolnou částku. Poslední varianta je, že si to stáhneš a pak si třeba koupíš v našem shopu cokoliv uznáš za vhodné.
Všechny peníze, který utržíme za prodej našich nahrávek a ostatního merchandise dáváme na jednu hromadu a nikdy ji nerozdělujeme. Když přijde čas, tak větší část peněz vezmeme a zaplatíme z ní další nahrávku a následně pak klipy, cd nebo vinyly - prostě vše, co je třeba. Děláme to takhle celou dobu - každá deska vydělává na tu další. Kdo chce, ten nás může podpořit - podporuje tak vznik další desky. Platba zaslaná přímo na náš účet je nejlepší – poplatky jsou minimální.

To je vše. Bez Vás by to nešlo.

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout cd + texty koupit v našem e-shopu
stáhnout cd + texty
mp3 105 mb waw 491 mb

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout album

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou "country" desku. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Mejn a Pítrs.

stáhnout album koupit v našem e-shopu

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Kryštof a Pítrs.

stáhnout album koupit v našem e-shopu

Ahoj lidi!

Tady si můžete zcela zdarma stáhnout naši novou desku i s bookletem. Kdo chce, může nám poslat libovolnou odměnu. Budeme za ni moc rádi.

Každý, kdo přispěje, podporuje vznik další desky.

Děkujeme!

Márdi, Mejla, Kryštof a Pítrs.